Veckoauktion den 15 december 2003

  • Order by

  • 6127 Fat
    2 st, Kina, 1800-tal, (sk)
    Sold: SEK 100

    Sold den 15 december 2003
  • 7197 Fat
    2 st. Upsala-Ekeby Mari Simmulson dia 18-26
    Sold: SEK 250

    Sold den 15 december 2003
  • 6723 Fat
    bemålad plåt, 1800-tal. Dia 31
    Sold: SEK 400

    Sold den 15 december 2003
  • 7129 Fat
    fajans, dia 35,5
    Sold: SEK 750

    Sold den 15 december 2003
  • 7375 Fat
    Jugendstil, metall, L.35
    Sold: SEK 500

    Sold den 15 december 2003
  • 4062 Fat
    Sold: SEK 1800

    Sold den 15 december 2003
  • 7200 BOWL
    Sold: SEK 500

    Sold den 15 december 2003
  • 7312 BOWL
    Stig Lindberg, Dia12
    Sold: SEK 350

    Sold den 15 december 2003
  • 7314 BOWL
    Ulrica Hydman-Vallien, Unik 128/250, H.10
    Sold: SEK 1700

    Sold den 15 december 2003
  • 6335 Tavla
    Handkolorerad etsning, träram med pannå, 25x40
    Sold: SEK 450

    Sold den 15 december 2003
  • 7100 Tavla
    Tryck, Rosenborgs slott, Danmark, 40x28
    Sold: SEK 350

    Sold den 15 december 2003
  • 6340 Tavlor
    1 par, Japan, 35x23
    Sold: SEK 600

    Sold den 15 december 2003
  • 7195 VASE
    1930-tal h. 23
    Sold: SEK 650

    Sold den 15 december 2003
  • 7203 VASE
    Gerda Strömberg, Strömbergshyttan H. 17
    Sold: SEK 400

    Sold den 15 december 2003
  • 7199 VASE
    Höganäs John Andersson h. 17,5
    Sold: SEK 100

    Sold den 15 december 2003
  • 7581 VASE
    S Palmqvist Orrefors 2650 EJ, H19,5
    Sold: SEK 400

    Sold den 15 december 2003
  • 6715 VASE
    Vicke Lindstarnd, Kosta. h. 22
    Sold: SEK 150

    Sold den 15 december 2003
  • 7751 VASE
    Vicke Lindstrand, Kosta, H27
    Sold: SEK 550

    Sold den 15 december 2003